Pi Akademi

Oluklu mukavva hakkında her şey!

Ticaretin içinde olanlar bilirler, artık kar etmenin yolu satın alırken de kazanmaktan geçiyor. Satın alma yöneticilerinin asıl işi ise bunu mümkün kılmak. Kimi uzmanlar onlara bu nedenle “paranın esas patronları” diyor. Çok değil, bundan 5 yıl öncesine kadar satın alma; ticari, pazarlıkçı ve hacimsel kabiliyetlerle ilgili bir süreçti. Yani satın almacılar ne kadar yüksek hacimli mal alırsa, o kadar indirim yaptırma gücüne sahip oluyor ve ne kadar pazarlıkçı olurlarsa o kadar başarılı oluyorlardı. Bugün ise satın alma departmanı sadece pazarlık yapması ve maliyet odağıyla hareket etmesiyle tanınmıyor. Artık şirketin tüm bölümlerine tam anlamıyla destek veren bir iş ortağı rolü de var.

Sadece fiyat odaklı bir alım stratejisi yerine kaliteli, müşteri memnuniyetini temel hedef alan, sürdürülebilir bir stratejiyi benimsemek gerekiyor. Sektörde maalesef satınalmadaki bilgi eksikliğinden kaynaklı yanlış alımların açtığı kötü örneklerle de karşılaşıyoruz. Büyümek isteyen, müşterilerinizin memnuniyetine, markanızın itibarına değer veren bunların yanında ihracatta yapan bir firma iseniz satınalmada yapılacak hatalar hiç istemeyeceğiniz sonuçlar sonuçlar doğurabilir. Biz bu sektörün bir oyuncusu olarak sektördeki görmüş olduğumuz sıkıntıların birkaçına işaret etmek, düzeltmek için çaba sarfetmek adına bu eğitim programını başlattık. Bir nevi sosyal sorumluluğumuzu da böylece gerçekleştirmiş olmayı umuyoruz. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu eğitime katkı sağlayan sektörün önde gelen değerli isimlerine, bizlere fabrikalarını açan ve değerli bilgilerini paylaşan dostlarımıza ve Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği OMÜD’e teşekkür ederiz.

Bu eğitimin sonunda;

  • Kurumunuzda çalışan satın alma personellerinin, oluklu mukavva ve mamulleri hakkında doğru bilgilere ulaşması ve böylece doğru malı en uygun şekilde satın almalarına yardımcı olabilirsiniz.
  • Satın alma departmanınızın oluklu mukavvada kullanılan kağıtların gramaj, kağıt cinslerini ve dalga boylarını; kullanılacağı yere uygun en doğru seçimi yapmasını sağlayabilirsiniz.
  • Dünya standartlarına göre en uygun ürün modelini belirleyip, emek vererek ürettiğiniz ürününüzün ve itibarınızın zarar görmesini engelleyebilirsiniz.
  • Oluklu mukavva kutunun, dünya standartlarına göre dayanım testlerini, çeşitlerini ve nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Böylece tercihlerinizi bilimsel verilere, labaratuvar sonuçlarına dayanarak verebilirsiniz.
  • Kutuya uygulanacak olan baskı ve kullanılacak kağıt cinsine göre hangi renklerin daha verimli olacağını öğrenir, bu alandaki gelişmeler ve yenilenen teknolojiler hakkında bilgi edinebilirsiniz.
  • Satın alınan oluklu mukavva kutunun hangi şartlarda muhafaza edilmesi gerektiği, hangi şartlarda lojistiğinin yapılması gerektiği gibi birçok detaylı konuyu bu eğitimin sonunda öğrenebilirsiniz.

Uluslararası FEFCO ölçüleri hakkında bilgi sahibi olup, işinizi uluslararası standartlarda ve yurtdışı müşterilerinizin istediği şekilde tamamlayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi özellikle ihracat yapan üreticilerimizin çok hassas olduğu bir konudur bu.

Hazırsanız başlayalım: